^Na górę
  
  
  
Get Adobe Flash player

 „Akacjowa Chatka" to niepubliczne przedszkole, które zostało założone w 2012 roku.

 Nasze przedszkole posiada pozytywne opinie Państwowego Inspektora Sanitarnego, Komendanta Państwowej Straży Pożarnej o zapewnieniu bezpiecznych i higienicznych warunków  pobytu dzieci.

 Niepubliczne Przedszkole „Akacjowa Chatka" to miejsce, w którym stwarzane są warunki do rozwijania indywidualnych talentów dzieci oraz kontaktu z rówieśnikami. Wykorzystywane  są różne metody pracy z dziećmi już od 2,5 roku życia. Poprzez zabawę uczymy, zachęcamy do samodzielności oraz nieustającego rozwoju. Realizowana jest Podstawa Programowa  Wychowania Przedszkolnego, Program nauczania: „Trampolina", wyd. PWN, nasze zajęcia, warsztaty oraz zajęcia dodatkowe są dostoswane do zainteresowań i możliwości  podopiecznych.

 Skonstruowany plan zajęć pomaga przygotować dzieci do dalszej edukacji wczesnoszkolnej.

 Kadra zatrudniona w „Akacjowej Chatce" to zespół profesjonalistów, ludzi z pasją i powołaniem do pracy z najmłodszymi.

 Pokazujemy dzieciom otaczający świat, dobroć drugiego człowieka i poznawanie samego siebie.

 Cenimy współpracę i zaangażowanie rodziców.

 Dziękujemy za przestrzeganie zasad wychowania dzieci w radosnym duchu.

 Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Godziny pracy: 06.45 do 18:00 od poniedziałku do piątku.

 Nasza Kadra

Jesteśmy zespołem młodych, kreatywnych i pełnych entuzjazmu nauczycielek. Praca z dziećmi to nasza pasja.
Każdego dnia pragniemy zapewnić naszym podopiecznym miłą i przyjazną atmosferę, sprzyjającą ich dobremu samopoczuciu oraz tworzyć warunki i sytuacje wychowawcze niezbędne dla rozwijania, wzbogacania i stymulowania ich rozwoju zgodnie z wrodzonym potencjałem. Chcemy nauczyć ich samodzielności w zdobywaniu wiedzy, współpracy i współdziałania w grupie.

ewa akacjowa chatkamgr Ewa Panawa

Dyrektor Przedszkola, Prokurent spółki, nauczyciel wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego.

Ukończyłam Wyższą SzkołęPedagogiczną Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie, na kierunku: Pedagogika ze specjalizacją: Wychowanie wczesnoszkolne i przedszkolne z terapią pedagogiczną.

Kierunek studiów nie był przypadkowy, od zawsze chciałam pracować z dziećmi w wieku przedszkolnym bądź wczesnoszkolnym.

Podczas studiów i po ich ukończeniu brałam udział w wielu forach oświatowych, m in pt.:

-„Wokół języka polskiego. Funkcje języka i literatury w nauczaniu i wychowaniu”,

-„Rozwijanie uzdolnień , zainteresowań oraz twórczej aktywności dzieci i młodzieży”,

-„Szkoła i przedszkole na co dzień”,

-„Kształcenie i wychowanie w nowoczesnej szkole i placówce opiekuńczo - wychowawczej” ,

-„Bezpieczna szkoła czyli jaka?”.

Brałam także udział w warsztacie edukacyjnym, rekomendowanych przez Polski Związek Kinezjologów pt.: „Tańce w kręgu” – ukończenie warsztatu dało mi mozliwość do wykorzystywania proponowanych tańców i technik w pracy nie tylko z dziećmi ale także z młodzieżą i dorosłymi - w tym także osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozojowymi.

Ukończyłam również szkolenie teoretyczne i praktyczne w zakresie Kinezjologii Edukacyjnej „Brain Gym” – Metody dr Paula Dennisona i Gail Dennison. Szkolenie to pozwoliło mi opanować program ćwiczeń ruchowych, graficznych i relaksacyjnych aktywizująych proces uczenia się. Szkolenie to także dało mi mozliwość na wykorzystanie proponowanych technik i procedur w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w tym także osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Ponadto jestem licencjonowanym trenerem w Cetrum Edukacji dzieci, młodzieży i osób dorosłoych z zakresu :

-Efektywnego uczenia się tzn wspomagam proces rozwijania zdolności i umiejętności skutecznego przyswajania wiedzy poprzez naukę szybkiego czytania, koncentracji uwagi, poprawę pamięci, stosowania mnemotechnik i wielu innych metod.

-Twórczego myślenia i kreatywności - generowanie pomysłów, sposoby rozwiązywania problemów, myślenie wizualne, twórcze notowanie i inne

Regularnie poszerzam swoją wiedzę zarówno podczas uczestnictwa w różnych szkoleniach, konferencjach ale także poprzez czytanie literatury z zakresu pedagogiki i psychologii rozwojowej.

W „Akacjowej Chatce” jestem od samego początku jej istnienia – 09.2012r.

Obecnie jestem wychowawcą w grupie „Smerfy” ( 5- latki). W pracy z dziećmi staram się aby nie zabrakło pozytywnej energii, serdeczności , wyrozumiałości i poczucia humoru oraz co najważniejsze poczucia bezpieczeństwa . Podczas każdych zajęć staram się wykorzystywać zdobytą wiedzę i umiejętności by w jak najlepszy sposób, efektywnie przekazać wiedzę swoim podopiecznym.

W godzinach popołudniowych prowadzę zajęcia dodatkowe – umuzykalniające „Kraina Muzyki” .

Bardzo cenię sobię systematycznośc i konsekwencję dlatego też bardzo ważny jest dla mnie nie tylko dobry kontakt z dzieckiem ale także z jego rodzicem w celu uściślenia wszelkich możliwych relacji, lepszego poznania dziecka, jego temperamentu i nawyków itp.

Opieka nad dziećmi sprawia mi autentyczną przyjemność. Mimo, iż pracę z dziećmi traktuję bardzo poważnie i odpowiedzialnie to przy nich mogę często wracać myślami do swoich beztroskich , dziecięcych lat. Przebywanie z nimi jest sporą dawką nauki ponadto motywuje mnie do nieustannego rozwoju, poszukiwania odpowiednich rozwiązań, i odpowiedzi na trudne pytania.

Prywatnie jestem mamą 3 letniej Anny. Bardzo bliskie są mi wszelkie idee rodzicielstwa i bliskości. Każdego dnia uczy mnie czegoś nowego i pokazuje mi jak patrzeć na świat z całkiem innej perspektywy oraz jest dla mnie nieustającą inspiracją.

Ulubiony cytat:

”Nie to jest najważniejsze , aby każde dziecko czegoś nauczyć , ale to aby wzbudzić w każdym dziecku pragnienie nauczenia się czegoś.” John Lubbock

mgr Małgorzata Rybicka

Wicedyrektor Przedszkola;

nauczyciel wychowania przedszkolnego

Jestem absolwentką studiów licencjackich pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej Wyższej Szkoły im. Bogdana Jańskiego. Obecnie kontynuuję naukę na kierunku: Zarządzanie oświatą i placówkami kultury.

Od zawsze wiązałam swoją przyszłośc z pracą z dziećmi

Mam kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi, która zawsze była moją pasją i nieustannie przynosi mi wiele radości i daje ogromną satysfakcję.

W „Akacjowej Chatce” jestem wychowawcą grupy „Motylki” . Swój zawód wykonuję z wielkim zaangażowaniem. Dla mnie, jako nauczyciela, trudno o lepszą motywację do pracy jak możliwość obserwacji rozwoju podopiecznych, na który mam bezpośredni wpływ.

karolina akacjowa chatkamgr Karolina Mirosz 

nauczyciel wychowania przedszkolnego

Z wykształcenia jestem pedagogiem – ukończyłam studia licencjackie na kierunku Pedagogika Wczesnoszkolna i Korekcyjna oraz studia magisterskie na kierunku Pedagogika Szkolna i Zdolności na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Przez czas trwania studiów uczestniczyłam w praktykach w placówkach przedszkolnych, szkolnych a także poradniach pedagogicznych. Obecnie kontynuuję naukę na studiach doktoranckich na Wydziale Nauk Pedagogicznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej.

Jestem osobą pogodną, wyrozumiałą i cierpliwą, a zarazem wymagającą i konsekwentną. W stosunku do dzieci okazuję życzliwość i poszanowanie ich praw.

Opiekę nad dziećmi staram się sprawować najlepiej jak potrafię, indywidualnie podchodząc do potrzeb każdego dziecka.

Prywatnie interesuję się malarstwem oraz kulturą państw świata. W wolnych chwilach lubię wykonywać prace plastyczne oraz techniczne a także czytać książki.

katarzyna mirosz akacjowa chatkamgr Katarzyna Mirosz

nauczyciel wychowania przedszkolnego

Jestem studentką Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Ukończyłam studia magisterskie z pedagogiki przedszkolnej wraz z edukacją wczesnoszkolną i terapią pedagogiczną.

Kontakt z dziećmi sprawia mi ogromną przyjemność co skłoniło mnie do wybrania studiów pedagogicznych i dokształcania się w tym zawodzie.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas praktyk w przedszkolach i szkołach, a także w pracy z dziećmi od 1 do 3 lat.

Praca z małymi dziećmi sprawia mi wiele radości oraz satysfakcji, zwłaszcza kiedy mogę uczyć je jak ciekawy jest świat i poznawać swoje otoczenie. W pracy z dziećmi szczególnie ważne jest dla mnie zapewnienie poczucia bezpieczeństwa i zaufania, tak aby dziecko wiedziało, że zawsze go wysłucham i pomogę. Każde dziecko jest inne i jedyne w swoim rodzaju dlatego zawsze pamiętam, aby podchodzić do dziecka indywidualnie, a także szanować jego zdanie.

Prywatnie jestem osobą ciekawą życia, kreatywną oraz pozytywnie nastawioną do życia. W wolnych chwilach uwielbiam gotować, a także podróżować poznając różne zakątki świata.

 

19437758 1552854861399936 3821005767572248259 nmgr Aleksandra Nitka

nauczyciel wychowania przedszkolnego

Jestem absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach na kierunku Pedagogika ze specjalnością Edukacja Wieku Dziecięcego oraz Podyplomowych Studiów Edukacji i Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnośćią Intelektualną.

Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas licznych praktyk w różnych placówkach oraz wolontariatu w przedszkolu. Brałam również czynny udział w organizowaniu imprez okolicznościowych, konkursów oraz zajęć dodatkowych dla dzieci przedszkolnych.

Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego jest jedną z najważniejszych osób mających wpływ na rozwój dziecka. Musi posiadac nie tylko odpowiednie kompetencje i kwalifikacje ale również określone cechy osobowości. Z natury jestem osobą pogodną, cierpliwą i empatyczną, ale także konsekwentną oraz zaangażowaną w to co robię.

Interesuje się współczesnymi bajkami dla dzieci, a w wolnych chwilach czytam literaturę kryminalną oraz gram w siatkówkę.

 

Weronika Gajda smWeronika Gajda,

nauczyciel wychowania przedszkolnego 

Jestem absolwentką Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach na kierunku pedagogika ze specjalnością Edukacja Wczesnoszkolna z Wychowaniem Przedszkolnym. Podczas studiów zdobyłam dodatkowe kompetencje, które umożliwiają mi prace z osobami z wadą słuchu. W przyszłości chciałabym zostać tłumaczem języka migowego. W codziennej pracy ważne jest dla mnie poznanie dziecka oraz danie mu poczucia bezpieczeństwa i szacunku. Ważny jest również rozwój dziecka oraz nauka samodzielności, która buduje w dziecku poczucie wartości. Zawsze staram się widzieć świat oczami dziecka, gdyż tylko w ten sposób mogę poznać jego potrzeby, pragnienia oraz zachowania.

27041 mgr Kamila Kulińska,

logopeda

Jestem absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego, ukończyłam Logopedię Ogólną i Kliniczną z dodatkowymi uprawnieniami glottodydaktycznymi oraz do nauki języka polskiego w szkole podstawowej.
Doświadczenie zdobywałam podczas licznych praktyk: nauczycielskich, pedagogicznych, logopedycznych, a także glottodydaktycznych, które odbywałam w świetlicach środowiskowych, przedszkolach, szkołach, fundacjach i poradniach pedagogicznych. Dzięki temu, że mój kierunek był jednocześnie prowadzony przez Warszawski Uniwersytet Medyczny, miałam okazję do zdobywania praktycznej wiedzy na terenie szpitala i w poradniach przyszpitalnych. Przed ukończeniem studiów odbyłam 10 miesięczny staż w przedszkolu, podczas którego prowadziłam terapię z dziećmi w normie, a także z orzeczeniami.

Staram się nieustannie poszerzać swoją wiedzę poprzez branie udziału w szkoleniach, warsztatach, konferencjach, a także poprzez stałą weryfikację własnych działań.

Praca z dziećmi sprawia mi wiele radości. Możliwość obserwowania postępów u podopiecznych jest dla mnie niezwykłym doświadczeniem. Dzięki dzieciom uczę się innego spojrzenia na świat, a możliwość przebywania z nimi pozwala mi zdystansować się do wielu spraw.

Dodatkowo w życiu zajmuję się uczeniem języka polskiego jako obcego oraz amatorsko uprawiam sport. Jestem pogodną cierpliwą osobą z pozytywnym nastawieniem do świata.

Karolina Adamczyk - lektor języka angielskiego

Jestem lektorem z kilkuletnim doświadczeniem – od 2014 roku prowadzę zajęcia w  „Akacjowej Chatce”.

Pracuję z dziećmi w różnym wieku , prezentującymi różny poziom rozwoju w sferze emocjonalnej ale także społecznej i dydaktycznej.Praca w przedszkolu to dla mnie ogromna przyjemność. Razem z dziećmi śpiewamy, tańczymy, poznajemy rymowanki, słuchamy zabawnych opowiadań w języku angielskim. Dzieci oswajają się z angielskimi zwrotami i rozpoczynają swoją przygodę z obcym językiem.

Każde zajęcia prowadzone przeze mnie dostosowane są do każdej grupy wiekowej. Swoje doświadczenia oraz warsztat pracy wzbogacam dzięki pracy nie tylko w "Akacjowej Chatce" ale także innych przedszkolach publicznych i niepublicznych.

Aleksandra Zawada - instruktor tańca

Smile Sport logo

Jestem instruktorem tańca z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi.        Moim głównym celem jest nauka tańca w przyjaznej i magicznej atmosferze . Dbam o rozwój fizyczny i motoryczny przedszkolaków „Akacjowej Chatki” poprzez zabawę oraz na każdych zajęciach staram się zainteresować podobiecznych różnymi formami rekreacji ruchowej.

Specjalnie dobrana muzyka, elementy oraz układy taneczne oraz prowadzony przeze mnie sprawdzony program nauczania , sprawiają, iż na każdych zajęciach nauka tańca jest fantastyczną zabawą. W roku szkolnym 2018/2019 w "Akacjowej Chatce" prowadzę zajęcia sportowe - ogólnorozwojowe "Mali Sportowcy" oraz dodatkowe zajęcia taneczne.

 

Aleksandra Czarnecka – Psycholog

 

POZOSTALI PRACOWNICY

Alicja Dąbrowska – Intendentka

Pani Alicja jest związana z naszym przedszkolem od 2015 roku.

Dba o prawidłowe funkcjonowanie kuchni i odpowiedni asortyment.

Pani Alicja jest doświadczonym Kucharzem i Intendentem.

Regularnie bieże udział w szkoleniach dotyczących najnowszych wymagań dotyczących organizacji żywności i żywienia w placówkach oświatowych ze szczególnym uwzględnieniem zaleceń żywieniowych, norm żywienia i układania oraz planowania jadłospisów zgodnych z obowiązującymi przepisami prawnymi.

Jest bardzo miłą, uprzejmą i ciepłą osobą.

Krzysztofa Ceglińska – Kucharka

Pani Krzysia ma bardzo duże doświadczenie w pracy w przedszkolach zarówno publicznych jak i niepublicznych na podobnych stanowiskach.

Pani Krzysia każdego dnia dba o przyrządzanie pysznych posiłków, jakość i estetykę ich podania.

Posiada wiele kursów i szkoleń z zakresu żywności i zywienia w placówkach oświatowych.

Doskonale wie co nasze przedszkolaki lubią najbardziej! :)

Wszystkie posiłki sporządzane i przygotowywane przez naszą Panią Kucharkę smakują „jak u mamy” a nasze przedszkolaki zjadają z dokładkami! :)

 

 

Copyright © 2013. Przedszkole Bemowo - Akacjowa Chatka 2013 Rights Reserved.