RAMOWY ROZKŁAD DNIA WSZYSTKICH GRUP (OGÓLNY)

6:45 – 8:40

Schodzenie się dzieci. Zabawy dowolne według zainteresowań służące realizacji pomysłów dzieci zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne, tematyczne, zabawy integrujące grupę, ćwiczenia ogólnorozwojowe. Praca indywidualna z dziećmi.

8:45 – 9:00

Śniadanie, czynnościhigieniczno - porządkowe

9:00 – 10:40

Zajęcia dydaktyczne, działalność umysłowa organizowana przez nauczyciela. Zajęcia z języka angielskiego, zajęcia taneczne, zajęcia grupowe z logopedą (

10:40 – 11:40

Przygotowanie do wyjścia na świeże powietrze. Gry i zabawy ruchowe na powietrzu, w tym: zajęcia sportowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowo-ogrodnicze, zabawa swobodna lub spacer.
(w przypadku niesprzyjającej aury - gry i zabawy ruchowe w sali zabaw lub gimnastycznej)

Zupa

12:00 – 13:30

Zabawy dowolne dzieci w kącikach zainteresowań. Praca wyrównawcza, indywidualna.( Dotyczy 4 latków) W grupie 5 latków 13:00-13:30 II zajęcia dydaktyczne.Realizacja podstawy programowej.

12:00 – 13:30

Leżakowanie, wyciszenie, muzyka relaksująca, elementy bajkoterapii, elementy muzykoterapii ( Dotyczy grup 2.5 - latków i 3 - latków)

13:30 – 13:45

Budzenie dzieci, czynności higieniczno – samoobsługowe, przygotowanie do posiłku

Obiad

13:45 – 14:00

Czynności higieniczno – samoobsługowe

14:00 – 15:30

Zabawy relaksujące, bajkoterapia, zajęcia indywidualne.Zabawy dowolne w kącikach zainteresowań ( w zależności od grupy wiekowej)

15:30 – 15:45

Podwieczorek

15:45 – 16:45

Zajęcia dodatkowe dla zapisanych dzieci. Zbieranie się dzieci. Przygotowanie do zajęć. Zajęcia: plastyka, AIKIDO, zajęcia umuzykalniające, gimnastyka ogólnorozwojowa, zajęcia doświadczalne "Mali odkrywcy" - 1 zajęcia 1x w tygodniu.

15:45 – 18:00

Zabawy edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowane z inicjatywy dzieci, obserwacja pedagogiczna,
praca indywidualna, wyrównawcza, kontakty okolicznościowe, swobodna zabawa dzieci, zabawy i gry stoliczkowe, zabawy ruchowe.
(w przypadku sprzyjającej aury – zabawa na powietrzu)

*Czynności higieniczno – samoobsługowe – dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci

Szczegółowy rozkład dnia dla każdej z grup - mieści się na tablicach przed salami