ŻYWIENIE

W „Akacjowej Chatce” od 2012 prowadzimy własną, domową kuchnię! Wszystko smakuje „jak u mamy”!

W naszym przedszkolu:

ü  Uczymy zdrowych nawyków żywieniowych

ü  Zapewniamy zbilansowaną dietę

ü  Wszystkie posiłki przygotowujemy w naszej profesjonalnie wyposażonej kuchni, która jest królestwem naszej niezastąpionej Kucharki – Pani Joli!

ü  Wszystkie posiłki zaraz po przygotowaniu wjeżdżają specjalną windą spożywczą bezpośrednio na sale - dzięki temu ciepły posiłek trafia na talerz dziecka zaraz po przygotowaniu!

ü  Wszystkie posiłki są smaczne i urozmaicone, spełniają wszystkie normy w zakresie prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym.

ü  Przedszkolaki spożywają posiłki  o stałych porach,  w spokojnej i miłej atmosferze, estetycznie serwowane na bezpiecznej zastawie, która jest dokładnie myta i wyparzana po każdym posiłku.

ü  Jadłospisy dostosowujemy do sezonu. Korzystamy ze wszystkich dóbr jakie przynosi wiosna i lato! A na czas jesienno zimowy samodzielnie przygotowujemy zapasy i dbamy o najwyższą jakość podczas przygotowań.

ü  W naszej placówce wprowadzony jest system HACCP. Nasz personel pracujący na Kuchni posiada nie tylko odpowiednie kwalifikacja i wiedzę ale także długoletnie doświadczenie, co gwarantuje bardzo dobrą jakość i smak przygotowywanych posiłków dla dzieci.

ü  posiłki są przygotowywane zgodnie z normami zalecanymi przez dietetyków dziecięcych oraz uwzględniając wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące żywienia dzieci w placówkach oświatowych zgodnych z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia i w placówkach oświatowych.

ü  Każdego dnia zapewniamy cztery smaczne i urozmaicone posiłki w odpowiednich odstępach czasowych

ü  Starsze dzieci pod okiem nauczyciela mają możliwość samodzielnego przygotowania śniadania. Dzieci bardzo lubią samodzielnie przygotowywać i komponować swoje kanapeczki – nie tylko  wyśmienicie się przy tym bawią ale także poznają prawidłowe nawyki żywieniowe i ćwiczą motorykę!

ü  W naszym przedszkolu nie zmuszamy tylko zachęcamy dzieci do jedzenia i próbowania wszystkich posiłków! zwłaszcza nowych, nieznanych im dań.

Jadłospisy są przygotowywane na cały tydzień i wywieszany na tablicy informacyjne w przedszkolu oraz umieszczane na stronie internetowej przedszkola.